1979 doğumlu olan Avukat Selim Karahan ilk, orta ve lise ögreniminden sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu. İngiltere Manchester Üniversitesi Hukuk Fakültesinde "Uluslararası Ticaret Hukuku" üzerine Yüksek Lisansını yapmış ......

Yazılar

Çapulcular bunu bekliyordu zaten!

 

Gezi parkı ve 17 Aralık süreçleri ile ilgili bu ülke peşi sıra önemli yol ayırımlarından geçti, elinde dikta bayrağını taşıyanlar bu iki süreçte de koltuk elden gidiyor kaygısı taşıdılar. Niyetim size süreçlerin tüm yönleri ile sonuçlarını anlatmak değil, sonuç olarak görünen ve/veya görünmeyenleri herkes biliyor zaten...

İç Güvenlik Yasa Tasarısı olarak bilinen ve TBMM de vatandaşların ‘kamera şakası galiba’ diye izledikleri olaylara sahne olan –görüşememeler!- yukarıda bahsettiğimiz süreçlerin sonuçlarından biri olarak ‘Çapulcuların’ beklediği bir durumdu zaten. Elbette ki dikta, elindeki erkleri bırakmamak için her türlü yolu deneyecekti ve uzun zamandır bunun üzerinde çalışmalar yapıyorlardı.

Hükümet, muhalefet her ne kadar dirense de tasarıyı yasalaştırma konusunda ısrarlı. İçimden ‘Bu şarkı, yetmez ama evetçilere gelsin’ demek geliyor çünkü sırada Başkanlık sistemine geçiş için Anayasa değişikliği var. Bir Hukukçu olarak İç Güvenlik Yasasındaki değişiklikler ile günlük hayatımızda neler değişecek konusuna (hukukçu dilinden uzak kalarak) değinelim;

1- Sevgili babalar, kızlarınızın çantalarına kendilerini savunabilsin diye koyduğunuz biber gazları o çantalarda bulunduğu takdirde kızlarınız hapse girebilecekler, ancak kızlarınızı taciz eden, tecavüz edenlere iyi hal, pişmanlık gibi indirimler devam edecek!

2- Sevgili anneler, çocuklarınız soğuktan üşümesin diye boyunlarınıza sardığınız atkı, şal vs eşyalar ile rüzgâr eserde çocuklarınız ağızlarını kapatırsa, hapse girebilirler,gözaltına alınabilirler ancak üzülmeyin bu eşyaların aksesuar olarak kullanılması hala mümkün!

3- Sevgili gençler, maazallah gençliğinizin ateşine kapılır da muhafazakâr Türk gencine yakışmayan herhangi bir harekette bulunursanız, 48 saat için gözaltına alınabilirsiniz,arabanız, eviniz yazılı izin olmadan aranabilirsiniz. Ancak üzülmeyin gençsiniz atlatırsınız nasıl olsa!

4- Sevgili kıskanç sevgililer, esas müjde bu yasa tasarısı ile size geliyor, sevgilinizi artık polis bir arkadaşınız, akrabanız varsa mahkeme kararı olmadan dinleyebileceksiniz!

Farkında mısınız bilmiyorum ancak, yasal hak ve adaletten yoksun, işine geldiği gibi yönetilen bir millet haline geldik. Vatandaşa kötü muamele sınırlarını aştığımız yetmiyor gibi artık aynı toprak üzerinde yaşayan düşman saflara dönüşüyoruz, oysaki ne de güzel bir millettik biz, tek yürekte toplanabilen, komşusu açken tok yatamayan, cenazede birlikte ağlayan, düğünlerde birlikte oynayan ne de güzel bir millettik biz...

Saygı ve sevgilerimle.

Yoksulluğa ve yolsuzluğa..

CHP Gaziantep Milletvekili Adayı Avukat Selim Karahan, TBMM’de ezilen, sömürülen, haksızlığa uğrayan..

Karahan iddialı geliyor!!

Elektrik dağıtım şirketleri..

Avukat

Selim KARAHAN

Gaziantep Milletvekili Adayı

CHP’den aday adaylığını açıklayan Avukat Selim Karahan’ın toplantısı şölen havasında gerçekleşti.

CHP Gaziantep Milletvekili Adayı Av. Selim Karahan, milletvekili adayı olması ve seçilmesi halinde elektrikle ilgili önemli çalışmalar yapacağını söyledi.

Fotoğraf Galerisi

Basında

İletişim

Video Galeri

@ selimkarahan.com her hakkı saklıdır. 2015   yapım, hayalistan.com