1979 doğumlu olan Avukat Selim Karahan ilk, orta ve lise ögreniminden sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu. İngiltere Manchester Üniversitesi Hukuk Fakültesinde "Uluslararası Ticaret Hukuku" üzerine Yüksek Lisansını yapmış ......

Yazılar

Soru - Cevap

 

Neden milletvekili olmak istiyorsunuz?

Son 12 yıldır Cumhuriyet kazanımlarının birer birer ortadan kaldırıldığına şahit oluyoruz. Bu durum benim siyasete girmemdeki en önemli faktör. Bugün 36 yaşında uluslararası boyutta eğitim almış, yabancı dil bilen bir avukat olarak Halkın karşısına çıkıp ben Cumhuriyet Halk Partisinden Milletvekili Adayıyım diyebiliyorsam ben bunu 2. Şeye borçluyum.

CUMHURİYETE BORÇLUYUM

Cumhuriyet olmasaydı ben almış olduğum eğitimi alamayabilirdim ve 36 yaşında sizlerin karşısına Milletvekili Adayı olarak çıkamayabilirdim.

GAZİANTEP’E ve GAZİANTEPLİLERE BORCUM VAR

Biz 4 kardeşiz ben ailemin en genç üyesiyim. 1979 doğumluyum. Babam Ahmet Karahan 1977 seçimlerinde Gaziantep’ten Milletvekili seçildi. Kardeşlerim Gaziantep’te okudu ancak ben Babamın milletvekili seçilmesi sebebiyle Ankara’da okudum. İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazandığımda Babam salona çağırdı ve konuşalım dedi. Babam o konuşmada dedi ki; “ Oğlum! Bugün hukuk Fakültesini kazandın ve İstanbul’a okumaya gidiyorsun. Bak kardeşlerin Gaziantep’te okudular ve onlar da başarılı oldular ama sen Gaziantepliler beni milletvekili seçtiği için Ankara’da okudun. Sen de Gaziantep’te okusaydın belki aynı başarıyı gösteremeyecektin. Ancak Ankara’da eğitim alman senin başarında büyük etkisi var, ‘Şimdi sana söylüyorum vasiyetimdir! Senin bu başarında en büyük etken Gazianteplilerdir ve bir gün bu borcunun bir şekilde Gaziantep’e ve Gazianteplilere deyeceksin!’ dedi. Babam aynı konuşmayı Yüksek lisans için yut dışına giderken havaalanında da tekrarladı. Ben bugün borcumu ödemek üzere memleketim olan Gaziantep’ten milletvekilliğine adayım. Bizden sonra gelecek olan nesillere Gaziantepli oldukları için gurur duyacakları, Gaziantep’te okudukları için başarılı olacakları imkânların yolunu açmak için Adayıyım.

Gaziantep için projeleriniz neler?

Milletvekili seçilmem halinde elektrikle ilgili önemli çalışmalar yapacağım "Bölgedeki rüzgârın ve güneşin, bölgenin kendi insanı tarafında kullanılmasının sağlanması için gereken düzenlemelerin yapılması ve dağıtım şirketlerinin tekellerinin kaldırılması için çalışacağım. Hayata geçirilecek projelerle Türkiye’nin doğal gaz esareti ciddi şeklide hafifleyecektir"

Bilinmeli ki "Devlet, elektriğin emtia olması, ekonominin genel bir gerçeği olsa da, aynı zamanda sosyal bir hizmet olduğunu unutma lüksüne sahip olamaz"

Türkiye’de elektriğin yarısının ithal edilen doğal gazdan üretiliyor, doğal gaza olan bağımlılık siyaseten Türkiye’yi bağlıyor, "Bu bağımlılıktan kurtulmanın yolu bellidir;

Mümkün olduğunca güneş ve rüzgâr gibi yerli ve yenilenebilir kaynaklara yönelmek. Gaziantep bölgenin her iki kaynak açısından da ciddi bir zenginlik potansiyeline sahiptir. Bu nedenle, elektriğin sosyal bir ürün olduğunu, fahiş fiyatların yandaşların cebine giden kazanç demek olduğunu bütün seçim çalışmam boyunca Gaziantepli hemşerilerime anlatacağım. Gaziantep elektrik konusunda yapacağımız çalışmalar ile Türkiye örnek teşkil edecek.

Ayrıca, sizlerin de bildiği gibi Gaziantep ilimiz Turizm açısından çok önemli bir İl, özellikle Zeugma mozaikleri Dünya’da ilk üç mozaik müzesi olarak kabul ediliyor ancak ne yazık ki tanıtımı yetersiz. Gaziantep Mutfağı, tüm dünyada tanınmaya layık bir mutfak olması gerekirken, hak ettiği değeri göremiyor. Antep fıstığına teşvik az. Bütün bu saydıklarım, Gaziantep’e İktidar tarafından ayrılan bütçenin azlığı da dikkate alındığında -ki en az pay alan il Gaziantep- benim Gaziantepli olarak canımı acıtıyor. Turizm yatırımlarının arttırılması ve bu konuda büyük, küçük tüm yatırımcılara daha geniş anlamda teşvik uygulanması ve Gaziantep’in Genel Bütçeden hak ettiği payı alması için çalışmalar yapacağım. Ancak emin olun ki bu çalışmalar TBMM’ye bir soru önergesi verip geri çekilmek şeklinde olamayacak. Gazianteplinin sesi TBMM’de duyulacak!

Gaziantep halkı sizi neden desteklemeli?

Biraz önce de söylediğim gibi Ankara artık Gaziantep’in sesini duyacak işte bu nedenden desteklemeli, Ben 'Siyaset ilminin yandaşların çıkarlarına değil, Ülkenin yararlarına hizmet etmesi gerekir' düşüncesinde olan bir hizmetkârım işte bunun için desteklemeli, Ben bütün enerjisini, Gaziantep’e adamaya hazır bir çiftçiyim işte bunun için desteklemeli,

Ben bütün hukuk bilgisini, beni vekil tayin edenlerin yani bütün Gaziantep’in yararına adamaya hazır bir Avukatım işte bunun için desteklemeli.

Avukat olarak TBMM de nasıl bir vekil olacaksınız?

Gaziantepli bir vekil olacağım. Milletvekilliği dönemi boyunca ‘Gaziantep’i savunan, ihtiyaçlarını her mecrada dile getiren, taleplerimiz yerine gelmediğinde kapıları hemşehrilerim için zorlayan bir vekil olacağım. Ankara’da şehri lehine mücadele bir vekil iken Gaziantepliler için hala tanıdıkları Selim olacağım.

Genç siyasetçi olarak kendinize güveniyor musunuz?

Elbette güveniyorum, zaten güvendiğim özelliklerimden biri de gençliğim. 36 yaşındayım. Bir yandan uluslararası boyutta Avukatlık yapıyorum bir yandan da çiftçilik yapıyorum ve siyasetle uğraşıyorum. Hedefim uğraş verdiğim bu 3 alanda da başarılı olmak. Hukuk fakültesinden sonra İngiltere Manchester Üniversitesi Hukuk Fakültesinde Yüksek Lisans çalışması yaptım ardından Avukatlık Büromu kurdum ve mesleki faaliyetlerime hâlihazırda devam etmekteyim. 2007 yılında da memleketim İslahiye İlçesinde aileme ait arazinin bir kısmında modern teknikleri kullanarak zeytin üreticiliği yapıyorum. Çok şükür! Avukatlıkta ve Çiftçilikte başarılıyım. Hangi işi yaparsanız yapın, severek yaptığınızda ve emek harcadığınızda başarı geliyor. Bu nedenle siyasette de başarılı olacağım.

Son olarak Gaziantep halkına mesajınız nedir?

Az önce bahsettiğim gibi benim 2 önemli ödemem gereken borcum var. Cumhuriyet’e ve Gaziantep’e borcum var. Taşın altına elimizi koyma vakti geçmiştir. TAŞIN ALTINA GÖVDEMİZİ KOYMA VAKTİDİR. Allahın izni değerli Gaziantepli hemşerilerimin desteği ile bu 2 borcumu da layıkıyla ödemek istiyorum. Bu borçlarımı ödemek için Sevgili Gaziantepli hemşerilerimden yetki istiyorum.

Yoksulluğa ve yolsuzluğa..

CHP Gaziantep Milletvekili Adayı Avukat Selim Karahan, TBMM’de ezilen, sömürülen, haksızlığa uğrayan..

Karahan iddialı geliyor!!

Elektrik dağıtım şirketleri..

Avukat

Selim KARAHAN

Gaziantep Milletvekili Adayı

CHP’den aday adaylığını açıklayan Avukat Selim Karahan’ın toplantısı şölen havasında gerçekleşti.

CHP Gaziantep Milletvekili Adayı Av. Selim Karahan, milletvekili adayı olması ve seçilmesi halinde elektrikle ilgili önemli çalışmalar yapacağını söyledi.

Fotoğraf Galerisi

Basında

İletişim

Video Galeri

@ selimkarahan.com her hakkı saklıdır. 2015   yapım, hayalistan.com